Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sprawdzian szóstoklasisty 2010 - odpowiedzi, pytania, test, arkusze

Utworzony przez gg, 8 kwietnia 2010 r. o 08:38
No właśnie... zamiast 2,19m powinno być 219 cm. (:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy nie umiecie liczyć..... 219 cm = 2,19 m ...... to jest to samo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie to w 11 będzie PTAK (nie lód). Chodziło o odpowiedź na pytanie czyje cechy są UWYDATNIONE w wierszu. O lodzie jest mowa tylko w wersie trzecim "po lodzie jak szkło". Rezsta wersów jest określeniem łyżwiarki jako ptaka i cechy ptaka są uwydatnione ("niby piórko najlżejsze", "ledwie ziemi dotyka", "i już znowu pomknęła, oto w lewo i w prawo"). W wierszu nie są uwydatnione żadne cechy lodu poza tym "jak szkło".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Mariusz~ napisał:
Co wy nie umiecie liczyć..... 219 cm = 2,19 m ...... to jest to samo
teoretycznie to samo, ale zadanie miało w treści "wynik wyraź w centymetrach" (z pewnością nikt nie dostanie maxa za odpowiedź wyrażoną w metrach)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie w zadaniu 11 brzmiało: W wierszu występują porównania. Służą one przedstawieniu łyżwiarki ORAZ uwydatnieniu cech... Wyraz "ORAZ" oznacza, że te porównania mają się odnosi do łyżwiarki i do TEGO CZEGOŚ (równocześnie). Gdyby autorowi pytania chodziło o LÓD pytanie brzmiałoby zapewne: Służą one przedsatwieniu łyżwiarki LUB uwydatnieniu cech...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamknięte nawet łatwe Ja osobiście poległam na matmie ,bo pomieszałam zadania ... xDD Ale nie bd panikować ,nie ma sensu A w 25 wymyśliłam historię o moim bracie i jego sukcesie tanecznym... Jak będe mieć 25 tpkt. to będzied "góód"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta... zawaliłam matme ;/ przez przypadek xd to ze skala i o z rowerem xd pech....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zad. 1-20 2bł. miałem a w otwartych wszystko bezbłędnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd ja tez mialam dwa błędy xd w zamknietych ale zwykle na próbnych nie mam błędów xd To pewnie ze stresu xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurczę... Kilka na pewno zawaliłam . Chociaż może nie będzie tak zle. Koleżanki to zawsze maja 40 pkt. ja to mam 38/37 || Niektóre pytania trochę podchwytliwe... To z lodem np. Nom ale mam dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a wie ktoś ile punktów za te trójkąty było bo wydaje mi się że 2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież autor pytania 11 pyta o uwydatnienie cech. Ewidentnie wiersz za pomocą łyżwiarki uwydatnia cechy ptaka. Jego lekkość, zwinność, szybkość, grację, bystrość. "Ledwie ziemi dotyka".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie 11 nie było podchwytliwe, tylko źle skonstruowane. Powinniśmy się odwołać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proste, bedzie 39:) pomyliłem sie tylko w 11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie 11 nie było podchwytliwe, tylko źle skonstruowane. Powinniśmy się odwołać.
Też tak uważam. Ja zaznaczyłem lód. W zamkniętych 4 błędy. WRRR jestem zły. A jeśli chodzi o matme to wszystko ok. Opowiadanie napisałem o koledze z klasy. Na próbnych miałem 39 pkt i 35.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja w wypracowaniu opisałem siebie. Teraz nie wiem , czy to aby na pewno będzie mi uznane? Mam nadzieje, bo napisałem na wystarczajacą ilość miejsca i nie powinieniem mieć specjalnie problemów z ortografia. Tylko czy zaliczą mi sens i prace na temat? po za tym brakuje mi tylko 3 punktów, tylko a moze aż 3 ; //
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ztych odpowiedzi wynika, że mam źle 19 i 20 no i źle wynik w 23... poza tym, to chyba stale powtarzający się błąd w pracy > po mimo.podobno pisze sięto raZEM ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
8,2 KILOMERTA zadanie nr.23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tam mysle ze bedzie dobrze mam tylko jedno zle z tymi cechami tej lyzwiarki no i nie wiem jak z punktacja tego opowiadania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na 100% chodzi o lód,jest porównanie" lód jak szkło",pytałam polonistki i też tak powiedziała
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...